Pereiti į pagrindinį turinį
Svarbi informacija!
Motinos pienas - geriausias maistas kūdikiui, jo sveikam augimui ir vystymuisi. Sveika žindyvės mityba užtikrina gerą, kokybišką pieną ir tinkamą žindymą. Maitinimas iš buteliuko ar per ankstyvas papildomo maisto įvedimas gali sumažinti kūdikio norą žįsti krūtį. Esant žindymo sunkumams, prieš pradėdami maitinti pieno mišiniu, būtinai pasitarkite su gydytoju, įvertinkite socialines ir finansines galimybes. Ypatingai svarbu kruopščiai laikytis visų nurodytų pieno mišinių ar papildomo maisto naudojimo, ruošimo ir saugojimo instrukcijų, nes jų nesilaikymas gali sutrikdyti kūdikio sveikatą.
Must-knows About Dietary Fibre for Your Child

Pirmieji vaikų nuo 1 iki 3 metų maitinimo žingsniai.

Pirmieji vaikų nuo 1 iki 3 metų maitinimo žingsniai.

Pirmieji gyvenimo metai yra ypatingai svarbūs fiziologiniam ir psichologiniam vaikų vystymuisi. Tėvai turi atminti, kad įvairiais vaiko augimo etapais reikia skirtingo maitinimo. Pavyzdžiui, baltymai, kaip svarbus maitinimosi komponentas turėtų būti įvedami palaipsniui. Per staigus svetimų baltymų įvedimas į vaiko mitybą gali jam tik pakenkti.

 

Nuo 1 iki 3 metų

Šiame amžiuje dauguma vaikų mokosi vaikščioti, išdygsta pieniniai dantys, todėl mityboje įvyksta staigus perėjimas nuo skysto maisto prie kieto. Valgymo dažnumas atitinka suaugusiojo organizmo poreikių: tris kartus per dieną bei sveiki užkandžiai per antruosius pusryčius ir priešpiečius. Kasdienę subalansuotą mitybą, kurios metu jūsų vaikas gauna pakankamai mėsos, žalumos, daržovių ir vaisių, gerai būtų papildyti dviem puodeliais pieno, kad padidintumėte kalcio, kurio taip reikia augančiam organizmui, paros dozę.