Pereiti į pagrindinį turinį
Svarbi informacija!
Motinos pienas - geriausias maistas kūdikiui, jo sveikam augimui ir vystymuisi. Sveika žindyvės mityba užtikrina gerą, kokybišką pieną ir tinkamą žindymą. Maitinimas iš buteliuko ar per ankstyvas papildomo maisto įvedimas gali sumažinti kūdikio norą žįsti krūtį. Esant žindymo sunkumams, prieš pradėdami maitinti pieno mišiniu, būtinai pasitarkite su gydytoju, įvertinkite socialines ir finansines galimybes. Ypatingai svarbu kruopščiai laikytis visų nurodytų pieno mišinių ar papildomo maisto naudojimo, ruošimo ir saugojimo instrukcijų, nes jų nesilaikymas gali sutrikdyti kūdikio sveikatą.
Nutritional and Breast Feeding Tips

1 metai - Mažo vaiko raida

MAŽO VAIKO RAIDA

Kognityvinė raida

Mažylis pradeda suprasti priešybes ir paliepimus,  apimančius du skirtingus veiksmus: “Išgerk pieną ir atiduok buteliuką mamai”. Dabar jis gali aiškiau  išsakyti savo reikmes.

 

Kalbos raida

Vaikas jau gali niūniuoti savo mėgstamą melodiją, pasakyti, ką veikia, kas jam patinka ir kas nepatinka. Šiuo metu žodelis “NE” jo mėgstamiausias.

 

Sensomotorinė raida

Mažylis gali laikyti pieštuką ir juo piešti  paprastas linijas, žaisti su kamuoliu, valgyti pirštais ir savarankiškai vaikščioti. Netrukus jis vaikščiodamas gebės nešti savo žaislą ir išsiaiškins, kad gali bėgioti.

 

Socialinė raida

Mažylis  reikalauja jūsų dėmesio ir prašo pažaisti su juo. Kai ima labiau pasitikėti savimi,  pradeda žvalgytis į vyresnius vaikus,  žaisti su jais ir mėgdžioti jų veiksmus. Taip pat gali užmegzti ryšius su savo bendraamžiais ir žaisti su jais.