Pereiti į pagrindinį turinį
Should pregnant mothers watch TV

3 trimestras - Patarimai mamoms

Saugokitės išsiplėtusių venų

Nestovėkite per ilgai, jei jus kamuoja kojų mėšlungis ir varikozė (išsiplėtusios kojų venos). Jei išsiplėtusi vena trūks, sukels stiprų kraujavimą. Galite nešioti specialias standžias, aptemptas kojines, apsaugančias pažeistas kojų venos, o miegodamos po kojomis  pasikiškite pagalvėlę, taip jas kiek pakeldamos.

Užmegzkite ryšį su savo mažyliu

Šiuo metu jūsų vaiko klausa jau išsivysčiusi, todėl pradėkite su juo šnekėtis ar jam dainuoti. Skaičiuokite kūdikio judesius ir gulėdama lovoje mėginkite glostyti savo pilvą, kad pajustumėte jo judesius. Tai puikių judviejų santykių pradžia.

Nutraukite priešpienį (pirmąjį pieną)

Pradedant nuo 33-os nėštumo savaitės, turėtumėte truputį nutraukti priešpienio, kad išvengtumėte krūtų pilnumo jausmo, užsikimšusių pieno latakų,  pieno stygiaus ar sutrūkinėjusių spenelių. Bet pajutusios gimdos susitraukimus, to nebedarykite arba atidėkite vėlesniam laikui. Kilus  abejonių, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Šalinkite strijų žymes

Augant jūsų pilvui, ant krūtinės, klubų ir šlaunų gali pasirodyti strijų. Jei  kūno svoris didėja po truputį, nemaža tikimybė, kad strijų neatsiras. Išsimaudžiusios pasitepkite drėkinamuoju kremu arba losjonu ir  pamasažuokite pilvą, kad būtų sudrėkinta ir pamaitinta oda.