Pereiti į pagrindinį turinį
thumb-Vi-sao-an-uong-co-GI-thap-co-loi-cho-me

3 trimestras - Mityba

MITYBA

Mažiau gerkite arba visai nevartokite  gėrimų, turinčių kofeino ir alkoholio, nes dėl šių medžiagų gali įvykti persileidimas, jos kenkia vaisiaus smegenims.

Maistą gaminkite atidžiai, kad jis neužsiterštų bakterijomis. Todėl griežtai draudžiama valgyti žalią žuvį ir mėsą. 

Kalcis

Jums reikia 1200-1500 miligramų (mg) kalcio per dieną, kad būtų tvirti kūdikio kaulai ir dantys, sveika širdis, raumenys ir nervai. Gausiausia kalcio yra piene ir pieno produktuose. Bet venkite nepasterizuoto pieno ir pieno produktų, nes būna bakterijų, galinčių pakenkti jūsų vaikui. Taip pat galite papildomai gerti ir kalcio  tabletes.

Geležis

Turite gauti 27  miligramus (mg) geležies per dieną, kad jūsų kraujyje padaugėtų hemoglobino (raudonųjų kraujo kūnelių) ir augtų placenta. Daug geležies turi žuvis ir mėsa, tokia kaip kalakutiena, liesa jautiena ir kiauliena. Geležies gausu ir augalinės kilmės produktuose: pupelėse, daržovėse,  grūduose. Bet nevartokite  gaminių su kepenimis nes juose  daug vitamino A, kuris  žalingas dar negimusiam kūdikiui. Taip pat nevalgykite tuno, nes čia randama  gyvsidabrio.

Baltymai

Jums reikia 80 – 90 gramų (g) baltymų per dieną, kad vystytųsi jūsų vaiko kūnas  Valgykite pupeles, liesą mėsą, paukštieną, žuvį, kiaušinius, pieną ir pieno produktus. Bet venkite  tuno, nes šioje žuvyje randama  gyvsidabrio.

Folio rūgštis

Jums reikalinga 600 mikrogramų (mkg) folio rūgšties kiekvieną dieną, kad išvengtumėte vaisiaus nervinio vamzdelio apsigimimų tokių kaip įskilas stuburas, taip pat lūpos, gomurio nesuaugimas, įgimtos širdies ydos. Folio rūgšties gausu daržovėse, tokiose kaip kopūstai, pupelės, brokoliai, vaisiuose, tokiuose kaip bananai ir apelsinai.

Vitaminas B

Vitaminas B sumažina apsigimimų ir įgimtos širdies ydos riziką; skatina smegenų ir nervų sistemos vystymąsi; slopina pykinimą. Svarbiausi B grupės vitaminai: B1 (tiaminas), В2 (riboflavinas), В6 (piridoksinas) ir В12 (cianokobalaminas). Jų randama pagerintoje duonoje, maistiniuose javuose, viso grūdo gaminiuose, kiaulienoje, pupelėse ir žirniuose.

Kasdienis reikiamas vitamino B kiekis:

Vitaminas В1: 1,4 miligramo (mg)

Vitaminas В2: 1,4 mg

Vitaminas В6: 1,9 mg

Vitaminas В12: 2,6 mikrogramo (mcg)

Vitaminas С

Jums  reikia 85 miligramų (mg) per dieną, kad atsikurtų audiniai, augtų kaulai ir būtų sveika oda. Puikūs vitamino C šaltininiai – citrusiniai vaisiai: citrinos, apelsinai, greipfrutai ir daržovės, tokios kaip brokoliai, kopūstai. 

Vitaminas D

Jums reikia 200 TV (5 mikrogramų) vitamino D palaikyti optimalų kalcio ir fosforo lygį. Vitamino D yra žuvų taukuose, riebioje žuvyje, kiaušiniuose, piene ir maistinių javų produktuose.

Cholinas

Jums  reikia 450 miligramų (mg) cholino per dieną. Jis skatina vystytis kūdikio protinius gebėjimus ir užkerta kelią  nervinio vamzdelio defektams, tokiems kaip įgimta stuburo smegenų išvarža. Cholino yra špinatuose, paukštienoje, žuvyje ir pupelėse.  Bet venkite tuno, nes čia randama  gyvsidabrio.