Pereiti į pagrindinį turinį
Should pregnant mothers watch TV

2 trimestras - Patarimai mamoms

PATARIMAI MAMOMS

Atkreipkite dėmesį į laikyseną ir judesius

Nestovėkite per ilgai, nepamirškite paskirstyti svorį vienodai abiem kojoms. Stovėkite jas kiek praskyrusios, kad slėgis tektų padų centrui, nes taip kojos pavargs mažiau. Maždaug dvidešimtą nėštumo savaitę pasitarkite su gydytoju dėl korseto nešiojimo, kad neskaudėtų nugaros ir strėnų.

Neleiskite užkietėti viduriams

Rytą gerkite daug vandens ir reguliariai tuštinkitės. Taip pat valgykite daug vaisių ir daržovių, kuriose esančios skaidulos skatina virškinimą. Jūsų gimda didėja, todėl dubens venos, veikiamos spaudimo, išpursta, ir jus gali kamuoti hemorojus. Po tuštinimosi sudirgintą vietą galite švelniai nusišluostyti kūdikiams skirtomis drėgnomis servetėlėmis.

Spenelių priežiūra

Jei ketinate žindyti, išsimaudžiusios nepamirškite patepti spenelių vėsinančiu kremu arba alyvuogių aliejumi. Švariu nykščiu ir smiliumi švelniai įtrinkite spenelius. Juos masažuokite penkias minutes du kartus per dieną. Jeigu speneliai plokšti arba įdubę, turite juos sustangrinti, pradedant ne anksčiau kaip nuo 17-tos nėštumo savaitės, kad sumažėtų persileidimo rizika. Spenelį švelniai patempkite ir kurį laiką taip laikykite vieną kartą per dieną.