Pereiti į pagrindinį turinį
thumb-Vi-sao-an-uong-co-GI-thap-co-loi-cho-me

1 trimestras - Mityba

MITYBA

Mažiau gerkite arba visai nevartokite gėrimų, turinčių kofeino ir alkoholio, nes dėl šių medžiagų gali įvykti persileidimas, jos kenkia vaisiaus smegenims.

Maistą gaminkite atidžiai, kad jis neužsiterštų bakterijomis.

Kalcis

Jums reikia 1000-1200 miligramų (mg) kalcio per dieną, kad būtų tvirti kūdikio kaulai ir dantys, sveika širdis, raumenys ir nervai.  Gausiausia kalcio yra piene ir pieno produktuose. Bet venkite nepasterizuoto pieno ir pieno produktų, nes juose būna bakterijų, kenkiančių jūsų vaikui. Taip pat galite papildomai gerti kalcio tabletes. 

Geležis

Turite gauti 27 miligramus (mg) geležies per dieną, kad jūsų kraujyje padaugėtų hemoglobino (raudonųjų kraujo kūnelių) ir augtų placenta. Daug geležies žuvyje ir mėsoje: kalakutienoje ir liesoje jautienoje. Geležies yra ir augalinės kilmės produktuose: pupelėse, daržovėse, grūduose. Bet nevartokite  produktų su kepenimis, nes juose  daug vitamino A, kuris  žalingas dar negimusiam kūdikiui. Nevalgykite per daug tuno, nes čia randama  gyvsidabrio. 

Baltymai

Kasdien jums reikia  70 gramų (g) baltymų, kad vystytųsi vaiko kūnas  Valgykite pupeles, liesą mėsą, paukštieną, žuvį, kiaušinius, pieną ir pieno produktus.   Bet venkite  tuno,  nes ši žuvis turi  gyvsidabrio. 

Folio rūgštis

Jums reikalinga 600 mikrogramų (mkg) folio rūgšties kiekvieną dieną, kad išvengtumėte vaisiaus nervinio vamzdelio apsigimimų tokių kaip įskilas stuburas, taip pat lūpos, gomurio nesuaugimas, įgimtos širdies ydos. Folio rūgšties gausu daržovėse, tokiose kaip kopūstai, pupelės, brokoliai, vaisiuose, tokiuose kaip bananai ir apelsinai.

Vitaminas B

Vitaminas B sumažina apsigimimų ir įgimtos širdies ydos riziką; skatina smegenų ir nervų sistemos vystymąsi; slopina pykinimą. Svarbiausi B grupės vitaminai: B1 (tiaminas), В2 (riboflavinas), В6 (piridoksinas) ir В12 (cianokobalaminas). Jų yra rupioje duonoje, maistiniuose javuose, viso grūdo gaminiuose, pupelėse, žirniuose.

Kasdienis reikiamas vitamino B kiekis:

Vitaminas В1: 1,4 miligramo (mg)

Vitaminas В2: 1,4 mg

Vitaminas В6: 1,9 mg

Vitaminas В12: 2,6 mikrogramo (mcg)

Vitaminas С

Jums kasdien reikia 85 miligramų (mg), kad atsikurtų audiniai, augtų kaulai ir būtų sveika oda. Puikūs vitamino C šaltiniai – citrusiniai vaisiai: citrinos, apelsinai, greipfrutai ir daržovės, tokios kaip brokoliai, kopūstai.  

Vitaminas D

Jums reikia 200 IU (5 mkg) vitamino D palaikyti optimalų kalcio ir fosforo lygį. Vitamino D yra žuvų taukuose, riebioje žuvyje, kiaušiniuose, piene ir maistinių javų produktuose. 

Cholinas

Jums reikia 450 miligramų (mg) cholino per dieną, skatinančio vystytis kūdikio protinius gebėjimus ir užkertančio kelią nervinio vamzdelio defektams, tokiems kaip įgimta stuburo smegenų išvarža. Cholino turi špinatai, paukštiena, pupelės, žuvis. Bet venkite tuno, nes čia randama  gyvsidabrio.