Pereiti į pagrindinį turinį
thumb-Vi-sao-an-uong-co-GI-thap-co-loi-cho-me

Kaip taisyklingai maitintis nėštumo metu

Subalansuota bei sveika mityba nėštumo metu bus naudinga ne tik jums bet ir jūsų mažyliui. Dieta suteiks normalų vaisiaus vystymąsi bei padės išvengi tipinių negalavimų, tokių kaip pykinimas, vėmimas, rėmuo, silpnumas bei galvos svaigimas. Atkreipkite dėmesį į jūsų organizmo  mitybos poreikius įvairiais nėštumo periodais:

Pirmas ketvirtis (Pastojimas – 12 savaičių)

Pirmuojo ketvirčio metu vaisius greitai vystosi ir iš kelių ląstelių (embrionų) tampa vaisiumi, kuris yra panašus į žmogų, su akytėmis, su ausytėmis, pirščiukais ir kojytėmis, svarbiais vidaus organais ir genitalijomis. Jūs galite pajausti tipinius nėštumo negalavimus, kurie yra sukelti staigiais pakitimais organizme bei hormonų svyravimais. Tarp šių negalavimų gali būti pykinimas, dažnas šlapinimasis, rėmuo, skonio pakitimai, silpnumas, galvos svaigimas bei nuovargis.

 Kovoti su šiais diskomforto priepoliais ankstyvuoju nėštumo metu padės saikingas ir dažnas maisto, turtingo maistinių skaidulų, vartojimas, ne mažiau šešių kartų per dieną. Vaisiai bei naudingi batonėliai su rūgštele (citrusinių vaisių skonio) padės kovoti su pykinimu. Venkite dirbtinių saldiklių, aštraus bei riebaus maisto.  Dabar labai geras laikotarpis atsikratyti rūkymo priklausomybės, nustoti vartoti alkoholį, taip pat sumažinti gėrimų, turinčių daug kofeino, vartojimą. Jei jūs labai blogai jaučiatės, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Antras ketvirtis (13 – 28 savaitės)

Nuo 13-tos iki 28-tos savaitės vaikeliui formuojasi svarbūs vidaus organai, nervų sistema, raumeniniai  audiniai. Antrame ketvirtyje  tokie negalavimai kaip pykinimas ir nuovargis atslūgsta. Pradeda augti pilvukas.

Vartokite maistą, turtingą baltymais, pavyzdžiui, riešutai, sėklos, liesa raudona mėsa, paukštiena, žuvis, pasterizuotas pienas ir pieno produktai. Taip pat įtraukite į savo mitybą vertingus riebalus ir aliejus, kurių sudėtyje yra mono- ir polinesočiųjų riebalų rūgščių (Omega-3 ir Omega-6), kurios yra tam tikruose augaliniuose aliejuose (raudonas palmių aliejus, alyvuogių aliejus), riešutuose, sėklose, žuvyje bei jūros gėrybėse.

Trečias ketvirtis  (29 – 40 savaitės)

Vaisiaus vidaus organai jau susiformavo ir pilnaverčiai funkcionuoja. Kol mažylis priauga svorio, jūs jausite didelį vidaus organų spaudimą, išreikštą dusuliu, dažnu šlapinimusi ir padidėjusiu apetitu.  

Tuo metu, kai kūdikiui reikia gauti daugiau maisto, jums – kad tas maistas būtų pilnavertis, reikia vartoti daugiau baltymų, produktų, kurių sudėtyje gausu folio rūgšties, kalcio, geležies ir vitaminų.  Taisyklingas porcijų dydis, mėsa bei daržovės padės išvengti viršsvorio kaip motinai, taip ir vaikui. Motinos ir vaiko viršsvoris gali sutrikdyti gimdymo procesą (gimdymas gali būti sunkus, lėtas arba nenormalus)

Atminkite, kad kiekvienos moters ir mažylio poreikiai gali būti skirtingi, todėl svarbu reguliariai atlikti medicinines apžiūras, kurios padės užtikrinti įprastą ir tinkamą vystymąsi jūsų vaikui.