Pereiti į pagrindinį turinį
Svarbi informacija!
Motinos pienas - geriausias maistas kūdikiui, jo sveikam augimui ir vystymuisi. Sveika žindyvės mityba užtikrina gerą, kokybišką pieną ir tinkamą žindymą. Maitinimas iš buteliuko ar per ankstyvas papildomo maisto įvedimas gali sumažinti kūdikio norą žįsti krūtį. Esant žindymo sunkumams, prieš pradėdami maitinti pieno mišiniu, būtinai pasitarkite su gydytoju, įvertinkite socialines ir finansines galimybes. Ypatingai svarbu kruopščiai laikytis visų nurodytų pieno mišinių ar papildomo maisto naudojimo, ruošimo ir saugojimo instrukcijų, nes jų nesilaikymas gali sutrikdyti kūdikio sveikatą.
Pregnant mothers should not drink colas

Nėščioms moterims nepatartina gerti kolos gėrimų

Nėščioms moterims nepatartina gerti kolos gėrimus

Daugelis mamyčių žino, kad alkoholio vartojimas nėštumo metu kenkia veikia vaisiaus vystymuisi, todėl susibūrimuose jos pakeičia alkoholį kola. Bet iš tiesų per pirmas 90 nėštumo dienų nėščiosios neturėtų gerti kolos gėrimų, nes daugelyje jų yra kofeino ir klonidino (klofelino), stiprių stimuliatorių, kurie, kaip įrodė tyrimai su gyvūnais, būna apsigimimų priežastis.

Nesaikingai vartojant šiuos gėrimus, organizme padidėja kofeino ir klofelino kiekis, kuris dirgina centrinę nervų sistemą, nuo jo padažnėja kvėpavimas, pulsas, atsiranda nemiga ir kitos negatyvios reakcijos. Kofeinas, esantis motinos organizme, greitai prasiskverbia pro placentą, todėl, gali pakenkti vaisiaus, kitų svarbių jo organų vystymuisi, ir kūdikis gims mažo svorio.

JAV sanitarinės maisto produktų ir vaistinių preparatų kokybės priežiūros valdyba pataria nėščiosioms suvartoti ne daugiau kaip 300 mg kofeino per dieną. Todėl, jeigu įmanoma, nėščioms moterims geriau negerti stiprios kavos. Be to, kai kuriuose kolos gėrimuose yra fosforo turinčių medžiagų, dažiklių ir skonio stipriklių, kenkiančių vaisiaus kaulų augimui ir skatinančių kalcifikaciją. Trumpai tariant, nėščiosioms reikėtų vengti tokių gėrimų, geriau gerti šiltą arba mineralinį vandenį, kuris turėtų tapti svarbiausias skysčių šaltinis.