Pereiti į pagrindinį turinį
Svarbi informacija!
Motinos pienas - geriausias maistas kūdikiui, jo sveikam augimui ir vystymuisi. Sveika žindyvės mityba užtikrina gerą, kokybišką pieną ir tinkamą žindymą. Maitinimas iš buteliuko ar per ankstyvas papildomo maisto įvedimas gali sumažinti kūdikio norą žįsti krūtį. Esant žindymo sunkumams, prieš pradėdami maitinti pieno mišiniu, būtinai pasitarkite su gydytoju, įvertinkite socialines ir finansines galimybes. Ypatingai svarbu kruopščiai laikytis visų nurodytų pieno mišinių ar papildomo maisto naudojimo, ruošimo ir saugojimo instrukcijų, nes jų nesilaikymas gali sutrikdyti kūdikio sveikatą.
Sveiko virškinimo skatinimas vaikams

Kaip veikia virškinimo sistema

Žmogaus virškinimo sistema yra sudaryta iš grupės organų, kurie transformuoja ir skaido maistą į svarbiausias maistingąsias medžiagas, kurias organizmas sėkmingai įsisavinti, pašalindamas tai, kas nereikalinga.

Stabili virškinimo sistemos veikla yra sveikatos ir organizmo gerovės garantas, nes prastas virškinimas gali sutrikdyti maistingųjų medžiagų skaidymą ir įsisavinimą bei žalingųjų medžiagų šalinimą.

Mūsų virškinimo sistema turi keletą vaidmenų:

Virškinimo sistemos funkcijos

Tai sistema, jungianti kūną su išorine aplinka

Tai yra maisto ir vandens šaltinis kūno veiklai ir vystymuisi

Virškinimo sistema yra glaudžiai susijusi ir turi tiesioginę įtaką nervų sistemos vystymuisi

Tai yra didžiausias imuniteto organas mūsų kūne, turintis daugiausiai limfocitų, todėl veikia kaip apsauginis barjeras nuo išorinių patogeninių faktorių.