Pereiti į pagrindinį turinį
Jauskitės patogiai gamtoje su joga

Jauskitės patogiai gamtoje su joga

Patirkite daugiau atsipalaidavimo praktikuodami lauke keletą paprastų jogos pratimų. Galėsite ne tik mėgautis grynu oru, bet taip pat joga padės atsikratyti kai kurių negalavimų, tokių kaip raumenų traukimo, vidurių užkietėjimo ar pilvo skausmų, kurie atsiranda jūsų organizmui prisitaikant prie nėštumo.

Žinoma, jūs galite užsiimti joga ir viduje, tačiau ar nebūtų geriau išeiti į lauką ir gaivinančiai pakeisti aplinką? Galite susiorganizuoti dienos išvyką kartu su draugais ar kuo nors iš šeimos rato, ar net kartu su vyru. Pakeitus aplinką ir matant, kaip jo nuostabi žmona atsipalaiduoja jogos pagalba jam taip pat padės išsivaduoti nuo streso!

Babycenter.com teigia, kad reguliariai atliekami jogos pratimai pirmajame nėštumo trimestre tinkami, tačiau pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su savo ginekologu. Yra du jogos pratimai, tinkami išskirtinai nėštukėms - Stovima Chakrasana ir Kati Chakrasana.

Stovima Chakrasana 
Stovimas Chakrasanos pratimas puikiai tinka pramankštinti jūsų klubus ir padidinti jūsų plaučių tūrį, palengvinant apsunkusį kvėpavimą.
 

  1. Stovėkite tiesiai, išskėskite kojas ir įsitikinkite, kad galite išlaikyti pusiausvyrą. Giliai įkvėpdami kelkite ištiestas rankas į šonus iki pečių aukščio. Jūsų delnai turėtų būti nukreipti žemyn. Laikydami pozą lėtai iškvėpkite.
  2. Giliai įkvėpkite sukdami dešinę ranką, delną paversdami aukštyn. Lėtai iškvėpkite ir pakelkite dešinę ranką prie dešinės ausies, tuo pačiu metu sukdami savo galvą ir kūną į kairę pusę. Laikykite abi kojas ir kairę ranką tiesiai kol jūsų kūnas juda. Išlaikykite pozą kiek įmanoma ilgiau kvėpuojant įprastai.
  3. Giliai įkvėpkite ir atsistokite tiesiai, abi rankos ištiestos delnais į viršų. Nuleiskite rankas žemyn, kad abi rankos būtų paraleliai jūsų pečiams, tuomet pasukite delnu žemyn. Nuleiskite dešinę ranką ir lėtai iškvėpkite.
  4. Kartokite pratimą su kaire ranka.

Kati Chakrasana
Kati Chakrasana pratimas gali palengvinti vidurių užkietėjimą nėštumo metu.
 

  1. Stovėkite veidu į priekį ir išskėskite kojas. Giliai įkvėpkite ir ištieskite rankas į šonus paraleliai pečiams, delnais žemyn.
  2. Lėtai iškvėpkite sukdami kūną į kairę. Besisukant, palieskite kairį petį dešine ranka ir dešinį klubą kaire ranka iš nugaros. Kojų nejudinkite.
  3. Giliai įkvėpkite ir sugrįžkite į pirminę poziciją. Pakartokite viską priešinga kryptimi.
  4. Kartokite šiuos judesius 5-10 kartų, priklausomai nuo to, kiek patogu atlikti šį pratimą.

Nepamirškite įamžinti nuotraukose savo sesijų! Galite sukurti atsiminimų albumą savo kūdikiui ir papasakoti jam, kad tai buvo pirmasis jūsų bendras pasivaikščiojimas parke.