Pereiti į pagrindinį turinį
Leiskitės į mažus nuotykius kartu su savo mažyliu

Leiskitės į mažus nuotykius kartu su savo mažyliu

Vaikai geriausiai mokosi patirdami - darydami, matydami, ragaudami, jausdami, uosdami ir girdėdami. Jie naudoja visus turimus pojūčius tyrinėti pasaulį aplink juos ir mokytis. Patirdami viską patys jie renka tiesioginę informaciją ir bando ją savarankiškai suvokti. Jie aiškinasi, kaip dalykai veikia ir ką su tais dalykais galima nuveikti savo pasaulyje. Pateikiame 5 patirtis, kuriose galite sudalyvauti kartu su savo vaiku, o taip pat paskatinti vaiko domėjimąsi pasauliu iki pradedant lankyti mokyklą.
Apsilankykite zoologijos sode

1. Apsilankykite zoologijos sode

Vaikai dievina gyvūnus, tačiau be dažnai sutinkamų šuniukų ar kačiukų, jūsų mažametis turbūt retai turi galimybę iš arčiau susipažinti su daugybe skirtingų gyvūnų. Geriausias būdas padėti jūsų vaikui atrasti gyvūnų įvairovę yra apsilankyti zoologijos sode.

Nusiveskite vaiką į zoologijos sodą, kuriame galima pažinti įvairius gyvūnus. Paskatinkite savo vaiką pasinaudoti visais pojūčiais klausinėdami, „Koks ėriuko kailis?“ arba „Ar beždžionės triukšmingos ar ramios?“, ar „Koks yra arklio kvapas?“ Pastangos susikurti asociacijas tarp gyvūnų, kuriuos vaikas mato realiame gyvenime ir knygose, padės vaiko kognityvinių gebėjimų vystymuisi. O taip pat, tai padeda ugdyti kalbėjimo ir suvokimo įgūdžius.

Užsiauginkite mini-sodą

2. Užsiauginkite mini-sodą

Supažindinkite savo vaiką su visais gamtos ypatumais ir nuostabiomis tekstūromis bei kvapais mini-sodo pagalba. Tai puiki galimybė jums ir jūsų vaikui praleisti daugiau laiko lauke, kapstantis žemėse ir pajaučiant įvairius elementus. Pradėkite nuo pupelių daigų. Jos lengvai auga ir jūsų vaikas galės greitai pastebėti skirtumus. Dar daugiau, rūpinimasis augalais ir mokymasis apie priežasties ir pasekmės ryšį (pvz., augalai žūva be vandens), padės jūsų vaiko protiniam vystymuisi, o rūpinimasis augalais ugdys emocinę vaiko gerovę. Vešintis augalas taip pat paskatins jūsų vaiko pasitikėjimą savimi ir suteiks didelį pasiekimų pojūtį.

Sukurkite spektaklį

3. Sukurkite spektaklį

Persirenginėjimas ir vaidyba padeda jūsų vaikui mokytis įvairiais būdais. Kaip? Kuomet jūsų vaikas rengiasi kostiumu, vysto motorikos gebėjimus užsisegdamas sagas ar užsirišdamas apsiaustą. Vaikas taip pat vysto fizinę jėgą stumdamas žaislinį vėžimėlį ar bėgiodamas kaip futbolininkas. Be to, vaikas taip pat mokosi komandinio darbo įgūdžių per žaidimą ir bendradarbiavimo su kitais vaikais. Persirengimas personažais taip pat pastūmėja jūsų vaiką link suvokimo ir mąstymo gebėjimų vystymo, kai vaikas mėgina atsiminti ir atkurti jau matytas situacijas, ar sukurti savo.

Gaminkite vakarienę

4. Gaminkite vakarienę

Vaikų įtraukimas į maisto gaminimą yra puiki galimybė vystyti paprastus kognityvinius gebėjimus. Ingredientų ir proporcijų skirstymas bei svėrimas moko skaičiuoti, dalinti ir matuoti. Recepto skaitymas kartu su vaiku padės vaikui atskirti skaičius nuo raidžių. Paskatinkite savo vaiką apibūdinti matomus procesus, jaučiamus pojūčius ir skonius, ir padėkite taip ugdyti vaiko žodyną. Taip pat maišymas, pylimas, valymas, rinkimas ir plėšymas padeda vaikui vystyti bendruosius motorinius gebėjimus. Tad nedelsdami pasiimkite savo vaiką kartu į virtuvę, kai tik jis ar ji gebės išstovėti prie spintelės.

Grokite grupėje

5. Grokite grupėje

Muzika yra neatsiejama mažamečių gyvenimo dalis. Tik įjunkite muziką ir, labai tikėtina, jau pamatysite savo vaiką judant pagal ritmą. Muzika turi labai didelę įtaką vaikų nuotaikai ir praskaidrina bei palengvina mokymosi procesą.

Pradėdamas suvokti skirtingą ritmą, jūsų vaikas vysto kognityvinius gebėjimus šlifuodamas koordinaciją ir motoriką, nes ilgainiui mokymasis groti muzikos instrumentu reikalauja atitinkamos rankų ir kojų koordinacijos bei judesių.

Padrąsinkite jūsų vaiką mokytis groti instrumentu pačią mėgstamiausią dainą ar, idealiu atveju, grokite ir mokykitės drauge.