Pereiti į pagrindinį turinį
9 būdai padėti jūsų vaikui pasiruošti visiems gyvenimo atvejams

9 būdai padėti jūsų vaikui pasiruošti visiems gyvenimo atvejams

Vaikai yra natūraliai smalsūs. Kaip tėvai, padėkite jūsų vaikui augti ir stiprėti fiziškai, psichiškai ir emociškai, kad vaikas būtų pasiruošęs atrasti ir patirti jį ar ją supantį pasaulį.
Žaidimų laikas yra aktyvumo laikas

1. Žaidimų laikas yra aktyvumo laikas

Žaidimai yra būtini augančiam vaikui. Taip yra todėl, kad kiekvieną kartą vaikui dalyvaujant fizinėje veikloje, jis ar ji naudojasi ir vysto savo raumenis. Paskatinkite vaiką praleisti daug laiko gryname ore, įsitraukti į smagius užsiėmimus kaip šokinėjimas per virvutę ar važiavimas dviračiu ir kita.

Sumažinkite laiką prie ekranų ir pridėkite laiko žaidimams

2. Sumažinkite laiką prie ekranų ir pridėkite laiko žaidimams

Vietoje apdovanojimo laiku prie planšetės, kompiuterio ar kito mobilaus įrenginio, kodėl neapdovanojus vaiko laiku aktyviems žaidimams? Tokiu būdu galėsite sumažinti laiką, praleidžiamą sėdint, ir paskatinti vaiką būti judresniam dalyvaujant kitokiose fizinio aktyvumo reikalaujančiose veiklose.

Smagiau leisti laiką drauge

3. Smagiau leisti laiką drauge

Paverskite laiką, praleidžiamą su šeima, smagiu užsiėmimu, į kurį galite įsitraukti visi kartu. Ar tai būtų tenisas ar ėjimas į žygį, šie užsiėmimai ne tik padės jūsų vaikui stiprinti raumenis ir kaulų struktūrą, jie taip pat naudingi širdies ir bendrai vaiko sveikatai. Geriausia viso to dalis? Tai puikiausias būdas sukurti unikalų artimą ryšį su vaiku.

Mokykite vaiką atrasti sprendimus

4. Mokykite vaiką atrasti sprendimus

Ateis laikas, kuomet jūsų vaikas susidurs su konfliktais ir neigiamomis emocijomis. Leiskite jam ar jai išreikšti savo jausmus, tačiau taip pat mokykite elgtis konstruktyviai ir ieškoti sprendimų. Tokiu būdu ne tik išmokysite vaiką susitvarkyti ir suprasti savo jausmus, bet taip pat ugdysite psichologinę stiprybę susiduriant su iššūkiais gyvenime.

Atpažinkite vaiko perspektyvą ir formuokite teigiamas emocijas

5. Atpažinkite vaiko perspektyvą ir formuokite teigiamas emocijas

Jūsų vaikas kartais gali nusiminti. Pamėginkite suprasti, ką jūsų vaikui tenka išgyventi. Atpažindami ir suprasdami, kaip jaučiasi jūsų vaikas, jūs padedate jam ar jai reflektuoti savo patirtis ir jų jausmų priežastis. Nors jūsų vaikas turi elgtis taip, kaip jam ar jai liepiate, jie supras, kad jūs priimate jų perspektyvą ir kad jie turi teisę turėti savo požiūrį. O taip pat, tik patirdami kitų supratingumą vaikai gebės suprasti kitus, vystyti savo empatiją.

Visi klystame ir tai yra gerai; tikrai!

6. Visi klystame ir tai yra gerai; tikrai!

Jūsų vaikas auga ir jam ar jai lemta pridaryti klaidų. Leiskite jiems suprasti, kad klaidos yra ne tik priimtinos, bet jų reikėtų tikėtis. Patikinkite vaiką, kad jis ar ji vis tiek bus mylimi ir suprantami, paaiškinkite, kad klaidos iš tiesų suteikia galimybę mokytis. Tokiu būdu padėsite jūsų vaikui užaugus tapti atsparesniu ir pasirengusiu atsilaikyti prieš pasaulį.

Mokykite jūsų vaiką išreikšti dėkingumą

7. Mokykite jūsų vaiką išreikšti dėkingumą

Labai paprasta pasiduoti jūsų vaiko reikalavimams, tačiau gera mintis būtų parodyti jam ar jai kaip būti dėkingam už tai, ką jie jau turi, vietoj noro visuomet turėti daugiau. Parodykite vaikui, kad kiekvienoje situacijoje yra kertinė žinutė. Tokiu būdu, padėsite jūsų vaikui susiformuoti psichologinį atsparumą, kuris leis tęsti ir eiti į priekį net ir tokiais atvejais, kuomet visas pasaulis atrodo nusiteikęs prieš juos.

Ugdykite vaiko užuojautą

8. Ugdykite vaiko užuojautą

Net ir nuo ankstyvo amžiaus pastebėsite, kad jūsų vaikas yra motyvuotas padėti kitiems. Nepraleiskite progos įtraukti vaiką į savanorišką veiklą, kaip maisto dalinimas ar pagelbėjimas seneliams. Tai padės vaikui susiformuoti atsakomybės, užuojautos ir socialinės sąžinės jausmus.

Padėkite vaikui susidoroti su baimėmis

9. Padėkite vaikui susidoroti su baimėmis

Augant bijoti tam tikrų dalykų yra visiškai normalu. Tai puikus metas padėti jūsų vaikui susidurti su baimėmis akis į akį, nes tai padės jiems užaugti psichologiškai stipresniems. Pavyzdžiui, jeigu jūsų vaikas sėkmingai susidoroja su tamsos baime, jis ar ji labiau pasitikės savimi užaugęs ir bus labiau linkęs priimti iššūkius kitą kartą.